HERBARIUM POMERANICUM Z NAGRODĄ

Projekt Herbarium Pomeranicum został nagrodzony za działalność na polu badawczo-wdrożeniowym i edukacyjnym podczas Zachodniopomorskich Dni Techniki w Szczecinie.

Realizowany przez Akademię Pomorską w Słupsku, wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim i Uniwersytetem Gdańskim projekt „Zintegrowane wirtualne Herbarium Pomorza – Herbarium Pomeranicum – digitalizacja i udostępnianie herbariów jednostek akademickich Pomorza poprzez ich połączenie i udostępnienie cyfrowe” został nagrodzony przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej Regionu Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Wyróżnienie wręczono podczas uroczystej gali Dni Techniki Pomorza Zachodniego, która odbyła się 18 listopada w Teatrze Polskim – Scena na Łasztowni w Szczecinie. W imieniu współpracujących przy realizacji projektu uczelni nagrodę z rąk prezesa szczecińskiego NOT odebrali: dr hab. Zbigniew Sobisz, prof. AP, prof. dr hab. Wiesław Laskowski, prorektor ds. badań naukowych Uniwersytetu Gdańskiego oraz JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński.

Dni Techniki Pomorza Zachodniego to impreza, która promuje innowacje technologiczne podejmowane przez środowisko naukowe i gospodarcze regionu zachodniopomorskiego. W tym roku, pod honorowym patronatem wojewody, marszałka województwa i prezydenta Szczecina, odbyła się jej dwunasta edycja. Organizatorem wydarzenia jest szczeciński NOT – największa w regionie organizacja skupiająca środowiska naukowo-techniczne.

To już kolejne wyróżnienie dla Herbarium Pomeranicum w ostatnim czasie. Projekt w tym roku był też nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii innowacyjna digitalizacja i udostępnianie danych.